Навчальний процес

Навчальний рік  у дошкільному навчальному закладі починається з 1 вересня і триває  по 31 травня , а оздоровчий період – з 1 червня по 31 серпня.

Щоденний графік роботи комунального закладу "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок ) № 93 Харківської міської ради" :

Понеділок -  пятниця з 6.30 до 18.30. (вихідні дні - субота, неділя, святкові дні)

Напрям роботи ДНЗ:  гуманітарний

Проблема,  над якою працює ДНЗ:  "Створення умов для накопичення дітьми першого позитивного загальнолюдського духовного досвіду через активне залучення їх до ігрової діяльності"

Річні завдання:

1. Активізувати роботу щодо формування елементарної компетенції з питань безпеки життєдіяльності у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
  2. Розпочати активне впровадження інноваційних підходів до організації творчої ігрової діяльності дітей .
  3. Продовжувати впроваджувати концептуальні засади інклюзивної освіти з метою забезпечення права кожної дитини на якісну дошкільну освіту.
  4.  Продовжити поглиблену роботу щодо формування зв’язного українського мовлення, використовуючи різні види діяльності дошкільників.

Програмове забезпечення освітнього процесу в ДНЗ №93 здійснюється відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти (нова редакція), програми виховання та навчання дітей від 2 до 7 років "Дитина", Програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Навчання дітей у формі занять починається з 3-го року життя.

Тривалість спеціально-організованих  занять становить:

•  ранній вік (3 рік життя) – до 15 хвилин,
  •  молодший  вік (4 рік життя ) – до 20 хвилин,
  • молодший вік (5 рік життя)  -  до 25 хвилин,
  •  старший вік (6 рік життя) – до 30 хвилин.

У ДНЗ функціонують гуртки:

• « Абетка безпеки»(елементи ОБЖД);
  • « Краса музики»( художньо-естетичний розвиток);
  • « Правова абетка »;
  • «Чарівний папірець»(техніка орігамі);
  • «Малята-здоров'ята»(фізкультурно-оздоровча робота).

Форми організації діяльності дітей: інтегровані, комплексні, індивідуальні, індивідуально-групові, групові, фронтальні заняття. Життєдіяльність дітей наповнюється цікавим змістом упродовж кожного  дня  й усього вікового періоду. При цьому орієнтиром у доборі засобів розвивального, виховного та навчального впливів на особистість є психологічний вік дитини та її життєвий досвід.

Освітні завдання реалізовуються  через розвиток дітей за  лініями розвитку:

Фізичний розвиток дітей в усіх вікових групах відбувається  з урахуванням вікових можливостей дітей. Діти заохочуються до участі в руховій діяльності разом з однолітками і дорослими, привчаються до загартування , вчаться користуватися основними гігієнічними засобами. Організація дитячої життєдіяльності передбачає різноманітну рухову активність.  З метою розвитку рухових якостей в кожній віковій групі створено куточки самостійної рухової діяльності, які наповнені різноманітними атрибутами для виконання загально розвиваючих вправ та окремих основних рухів.
Соціально-моральний розвиток: особлива увага  приділяється  розвитку в дітей довільної поведінки. Вихователі  вчать  дітей бути приємними з людьми, які їх оточують, використовувати різні моделі поведінки з близькими та чужими людьми. Створено умови для формування у дошкільнят моральної свідомості. В усіх вікових групах оформлено куточки за основними принципами Декларації прав дітей та положеннями Конвенції ООН про права дитини.
Емоційно-ціннісний розвиток: зусиллями вихователів збагачується  внутрішній світ дітей позитивними емоціями,їх перебування в закладі насичується  приємними враженнями, створюється позитивний психологічний клімат.
Пізнавальний розвиток реалізовується завдяки двом векторним напрямкам: загальнопізнавальному та логіко-математичному. Діти обстежують предмети, об’єкти, людей, порівнюють  їх між собою. Виробляють  звичку покладатися на власний досвід при вирішенні різних проблем. Розширювали уявлення, збага­чували враження про предмети, об’єкти природи, людей, явища суспільного життя, самого себе.
Мовленнєвий розвиток:  вся робота спрямовується на розвиток слухових відчуттів та вміння правильно вимовляти слова. Діти вчаться  слухати, чути й розрізняти інтонації голосу дорослого, звуки природи, музичних інструментів, розвивають  мовне дихання шляхом приспівування голосних звуків. Паралельно збагачується  словниковий запас дітей з усіх сфер життєдіяльності, граматичні  та комунікативні вміння. Щоденною формою роботи є робота з дитячою книжкою.
Художньо-естетичний розвиток: реалізація завдань з художньо-естетичного розвитку відбувається завдяки реалізації завдань з зображувальної діяльності (малювання, ліплення, аплікації, ознайомлення з  творами  образотворчого та художнього мистецтва.